O Firmie

Firma DREWPAL sp. j. powstała w 1991 roku. Jej założycielami są Wiesław Majtas, Krzysztof Drygała i Grzegorz Drygała. Siedziba spółki mieści się w Jankowie Pierwszym w gminie Blizanów.
Palety drewniane EUR EPAL:

Od początku podstawę produkcji stanowiły palety drewniane.
W początkowej fazie były to jednak pojedyncze transporty.
W dniu dzisiejszym jesteśmy liderami na rynku palet.
Rocznie produkujemy ok. 1,5 mln szt. palet EUR- EPAL i ok. 800 tys.  palet jednorazowych.

Firma cały czas zwiększa swoją produkcję i udoskonala zaplecze technologiczne. Inwestuje w nowoczesne suszarnie i linie produkcyjne do zbijania palet.


Naprawa palet EUR EPAL:

Firma Drewpal posiada licencję na naprawę palet drewnianych EUR EPAL o numerze PL- 347.
Odbieramy uszkodzone palety od klienta i dokonujemy naprawy na terenie swojego zakładu. Naprawione palety są zgodne z normą - UIC 432-2 i spełniają wymagania konstrukcyjne i wytrzymałościowe palet EUR.

Do naprawy palet wykorzystujemy jedynie produkty wysokiej jakości, które gwarantują dużą wytrzymałość i żywotność palety.


Kosze UIC :
   
Drugim zasadniczym produktem firmy DREWPAL SP.J. są kosze metalowe.
W tej branży podstawę stanowią kosze licencjonowane przez EPAL - tzw. Gitterbox, wytwarzane ściśle wg normy UIC. Rocznie firma produkuje ok. 50 tys. szt. koszy.
Poza licencjonowanymi koszami produkujemy także kosze wg indywidualnych potrzeb klientów.
Ponadto firma Drewpal dokonuje regeneracje wszelkich elementów metalowych polegających między innymi na spawaniu, piaskowaniu oraz odmalowywaniu powierzonych nam wyrobów.

Wyroby tartaczne:

Dodatkowa firma Drewpal ma w swoim asortymencie:
więźbę dachową wykonywana wg dostarczonych projektów
łaty, kontrłaty
boazerię elewacyjną
tarcicę obrzynaną i nieobrzynaną.

Powyższe wyroby produkowane są w naszych tartakach.


Usługi transportowe:

W skład naszego taboru wchodzi ok. 20 zestawów ciężarowych.

    W większości są to nowe zestawy przestrzenne (120 m3 tzw.„ jumbo”) przeznaczone do transportu ładunków wielkogabarytowych, do których zaliczają się np. produkowane przez nas kosze metalowe. Do tego taboru należą również ciągniki siodłowe z naczepami mega (90 m3).

    Firma posiada Licencję na przewóz rzeczy w transporcie krajowym i międzynarodowym, co pozwala nam na wykonywanie usług transportowych zarówno w eksporcie jak i w imporcie. Dodatkowym atutem jest to, iż każdy z naszych kierowców posiada uprawnienia do przewozu ładunków niebezpiecznych ADR.
 
    O jakości świadczonych przez nas usług niech dowodzi fakt, iż współpracujemy z dużym powodzeniem z największymi europejskimi spedycjami.

    W 2011 roku tabor samochodowy został przeniesiony do firmy D&M&D Sp. z o. o. w celu oddzielenia produkcji od usług transportowych. Firma D&M&D Sp. z o.o. mieści się w Jankowie Pierwszym 101D, w gminie Blizanów.